RezerváciaCalendar

Calendar
Dospelí
18+
Deti
12-18
Deti
2-12
Deti
0-2

Predpoveď počasia

Vodice  

Humidity57%

WindNNE, 7.34 km/h

 
29.1 V: 7 N: 7
30.1 V: 8 N: 8
31.1 V: 8 N: 8
1.2 V: 9 N: 9

Hlasovanie

Páči sa vám nové webové stránky?

Newsletter

Registrujte sa na konferencii e-mail, dostanete upozornenia na aktualizácie a akcií našej ponuky.

Miesto

Villa Estella location
  • Vodice
  • Croatia

Výlet do Šibeniku

Výlet do Šibeniku

Šibenik sa nachádza takmer v strede chorvátskeho pobrežia Jadranského mora, v malebnej, členité v rieke Krka, jedna z najkrajších chorvátskych krasové rieky. Šibenik je dnes administratívne - politickej, hospodárskej a spoločensko - kultúrne centrum mesta Šibenik - kninskej kraji, ktorý sa tiahne pozdĺž pobrežia medzi Zadarom a Splitom, vo vzdialenosti asi 100 km, a jeho vnútrozemie siaha až k Dinara, 45 km ďaleko.

Šibenik - Knin kraj má rozlohu 1860 km2 a pozostáva z ostrova a pobrežné oblasti a zázemie. Ostrov Šibenik - Knin kraj sa skladá z 242 ostrovov, ostrovčekov a útesov nad morom. Súostrovie sa nachádza hlavne v severozápadnej časti súostrovia Šibenik, podľa členité, holé pôdy a nízke populácie - v oblasti Šibeniku iba 10 ostrovných letovísk. Najväčšie súostrovie Kornati, je známy pre jeho bizarné tvar a krásu prírodných krás.

Od zálive Šibenik, 10 km dlhý a široký 300 do 1200 m, sa na otvorené more a ostrovy cez úzky kanál vinutia.V pobrežnej oblasti regióne Šibenik dosahuje len niekoľko kilometrov od mora, pohoria Trtar a na juhovýchode do Svilaja. Táto oblasť, v ktorej väčšinu obyvateľov kraja, došlo k silnej urbanizácii po druhej svetovej vojne. Tu sú umiestnené takmer vo všetkých svojich výrobných zariadení sú sústredené takmer všetky ekonomické aktivity a silu.

Reliéf obraz oblasti Šibenik je charakterizovaná vyvýšeninami vápenca hory (Trtar rozširuje svoj sortiment na juhovýchod, a v prednej časti spodnej, Šibenik - pobrežná), potom údolia (horné a dolné pole) a náhornú plošinu - základ poľnohospodárstvo. Vzhľadom k tomu, vegetačné kryt je väčšinou zastúpená vo vnútrozemí a kry borievok v pobrežných - ostrovných oblastiach. Pre oblasť Šibenik je charakterizovaná stredomorské podnebie s horúcimi letami, ktorá zmierňuje vietor, a suché zimy.

Šibenik, najstaršie chorvátske mesto na Jadrane, sa nachádza v chránenej prírodnej prístav na východnom pobreží Jadranského mora, starobylá Mare Adriaticum, pri ústí rieky Krky, zdroje bohatej chorvátskej histórii, pravdepodobne tam, kde niektoré z prvých osadníkov videl modré more , misterius a príjemné sa na ne po stáročia chránené a chránené, kŕmenie a strážené.

Šibenik je dnes významnou kultúrne, vzdelávacie, administratívne a hospodárske centrum mesta Šibenik-Knin, ktorá sa započítava 51 553 obyvateľov (2001) ..


Pevnosť sv Michael

Pevnosť sv Michael sa nachádza vo výške 70 metrov nad hladinou mora v starom meste aglomerácie. To bolo stavané počas XV-XVII. storočia z bieleho tesaného kameňa. Archeologických vykopávkach objavili pozostatky železnej kultúry veku od praveku, čo dokazuje, že Chorváti boli tvrz postavená na mieste bývalého hradiska bod staroveký Illyrians. K dispozícii sú dva vstupy do pevnosti, jeden je na stene starého cintorína, a ďalšie na severnej strane.


Pevnosť sv Nicholas

Pevnosť sv Nicholas je umiestnená pri vchode do svätého Anthony, postavený v polovici-16 storočia. na obranu proti tureckým útokom z mora. Bol postavený z návrhov benátskej armády staviteľom Michiel Sammichella. Pevnosť sv Nicholas (s trojuholníkový tvar) je jedným z najsilnejších pevností na našich brehov.


Pevnosť sv Ivan

Pevnosť sv John sa nachádza na kopci 115 m vysoká, na severnej strane historického centra mesta. To bolo postavené 1646.godine projektu benátskeho vojenského inžiniera Antonia Leni. O rok neskôr, 1647.god. Viedla k ťažkých bojoch s armádou tureckého pašu Tekel, ktorí chceli, aby v záujme vládnuť mestu.


Subicevac

Subicevac sa nachádza juhovýchodne od Fort St. John v malej výške. Vzhľadom k tomu, že bol postavený v rovnakom roku ako pevnosť sv. Ivan významne prispela k zastaveniu útoku na tureckú.


Hradby, veže a brány

Pôvod starých mestských hradieb bola pevnosť sv. Michael. 1864. bola odstránená časť múru, ktorá obklopovala mesto zo severu a juhu. Dnes tam je len časť opevnenia na severnej strane Gorica, časť steny cez park smerom k pobrežiu, malá časť steny u Poljane, a zostáva baštou zo 17. storočia, za Hotel Krka. Veľmi zachovalé dvojité mestské hradby, ktoré zostúpi z pevnosti sv. Michael nadol strmom svahu na brehu (apartmán) a vo veľkej gotickej brány. Západné Dolački múr s bránami, ktorý sa zvažuje od pevnosti k moru, bola postavená v 15. storočí Dolac chrániť mesto od tureckých útokov.


Katedrála sv. James

Šibenik Katedrála sv. James, postavil sa za sto rokov, je svedectvo o vytrvalosti, viere a obete generácií obyvateľov mesta Šibenik. Vyniká v mnohých ohľadoch, nielen v chorvátčine, ale aj v európskom stavebníctve: celá je postavená z kameňa, a to bez akéhokoľvek iného materiálu. Má unikátny štrukturálne odvaha kamenných dosiek a rebier, a to bez spojovací materiál;tiež jedinečný medzi renesansnirn kostola fasáda v tvare trojuholníka, nakoniec, unikátne harmónia architektúry a séria 71 realistické portréty apsidy.

Dokumenty z obdobia výstavby chrámov svedčí o prispenia všetkých obcí, zdvihla, a veľa jednotlivcov, medzi ktorými najväčší počet miestnych murárov, stavitelia a remeselníci. Medzi najvýznamnejšie Juraj Matvejev dalmatínov, pochádzajúce od Zadaru, Šibeniku, s ktorým 1441. Obstarávateľa o jeho vzatí katedrály úradu protumajstora Šibeniku. Katedrály, spolu s renesančnou radnicou a okolitých kostolov, palácov a vojvodský palác, kde dnes sídli okresný múzeum, predstavuje iste najkrajšie námestie v mestskej pamiatkovej chorvátskej.

V zimnom období Katedrála je otvorená denne od 08 30 -12. A 00 z 16 00 až 20 00, v letnej sezóne je otvorená po celý deň od 08 30 až 20 00.

Vstupná cena: 10,00 HRK

Hmotnosti: Každý deň 09. 30, 11 00 a 18 00.Sakrálne pamiatky


Kostoly a kláštory

Len málo miest sa môže pochváliť napríklad bohatstvo Šibenik posvätných predmetov. Šibenik je mesto s 24 kostoly, z ktorých 12 kostolov v službe Božej, a šesť kostolov dnes je druhou funkciu, St Barbara - Múzeum sakrálneho umenia, St. Gregory - stála expozícia diela George Dalmatín, sv. Grisogono - galerijné priestor, St Katherine - Obývacia izba, All Saints - prvé múzeum 1925. rok, St. Michael - 1995. Atelier duboresca neskoré Anthony Belamarić. Okrem 24 kostolov mesta Šibenik v desiatich storočiach a postavený kláštor šesť (3 psi a 3 ženy).


Kostol Sv Barbara

Kostol Sv Barbara je pamiatkou gotickej architektúry. Kostol je jedna budova, ktorej stavba začala okolo 1400.god. Nad hlavným vchodom upozorňuje na gotické výklenky obsahovali sochy sv. Mikuláša - práca talianskeho majstra Bonino v Miláne. Na severnej stene kostola je gotický okno, v ktorom spodná časť sochárskej práce, ktorá je svedectvom 1419.Lekár urobil Šibensko Mark. Jedná sa o unikátny príklad stredovekého embosované pohľadu ambulancie na východnom pobreží.

Dnes v St Barbara je malý kostol múzeum, ktoré predstavuje najcennejšie umelecké diela z štrnásta-sedemnástykrát st.


Kostol Sv John

Kostol Sv John je goticko-renesančná budova bola postavená v 15. storočí pod názvom kostol sv. Trojica. Schodisko na južnej strane kostola je dielom renomovaného architekta John Pribislavić Šibenik, zdobené basreljefom. Na úpätí veže je okno renesancia, práca vo Florencii, a nad oknom bola úľava, podľa ktorého je jahňacie raskriljeni anjel. Reliéfy predstavujú majstrovské dielo stredovekej dalmatínskej architektúry. Je tiež zaujímavé, že veža bola postavená s tureckou ciferníku, ktorý bol privezený z Drnis po Turkami v 18. st. úplne opustený. Kopula veže bola odstránená 1862. po silnom zemetrasení.


Kostol Sv Grisogono

Kostol Sv Grisogono je najstaršie prežívajúce kaplnku, ktorá sa datuje od 17. st.Bol postavený v románskom slohu. Až do II. Svetovej vojny a bol používaný pre uctievanie, je čas vojny veľmi poškodené. Po rekonštrukcii sa stal showroom mestské múzeum, a dnešné objektov St Grisogono. Vedľa kostola je najstarší zvon sa odohráva v Chorvátsku, z 1266. rok, a bol nájdený v mori pri ostrove Silba.

Kostol Sv Martina

Kostol Sv Martin bol postavený na začiatku 17. storočia. bieleho tesaného kameňa, a dominuje centrálnu časť Doc. Kostol sa môže pochváliť veľkým ružicu, na ktorom sú vyryté medailóny 12 apoštolov. Stavba kostola bola zahájená bratstvo sv Značka, ktorej hodnota 1776. Obstarávané varhany.


Kostol Panny Márie obličky

Kostol Panny Márie obličky bola postavená na mieste stredoveku bol cintorín s kostolom sv Kozmu a Damiána (1452.god.). Po zriadení mestského osídlenia z farnosti (1604.god.) Začal renováciu starého kostola, ktorý bol rozšírený a 1740. Dokončenej stavby nový kamenný kostol.O niečo neskôr postavený Tower Bridge, ktorý je spojený s kostolom. V prednej a okolo kostola Panny Márie obličky mesta, tam je opustený cintorín 1828. roka.


Kostol Sv Duch

Kostol Sv Duch sa nachádza v strede námestia Zavorović Dinka, a bol postavený v 17. storočí navrhol Anthony Nogulovića. Kostol s krásnou kamennou fasádou s krásnym rozety v barokovom slohu.


Nový kostol

Nový kostol je chrám renesančný z prechodu 15. a 16 storočia. Ako jeden zo staviteľov uvedených Nicolo, ktorého práca bola z kameňa, plastiky "Pieta" a reliéf "odstrániť Krista z kríža", ktorý je vytesaný do spodnej časti veže. Nástropné maľby v kostole vytvorené miestnymi umelcami Mondella, Sisanović a Bojkovice. Horné časti steny sú zdobené freskami maliara Šibenika prvý polovice17. storočia.Kostol Sv Nicholas

Kostol Sv Mikuláša bol postavený v 17. storočí v barokovom slohu, a to je vážnejšie, ako ďakovné ponuky, sú modely plachetníc.Pred ňou v jeho zvonica, a spodnej časti sú členené oknami a jednoduchý portál rámu. Interiér klastri polia sú stropné postavy svätcov a portréty darcov v ľudových krojoch a nápisy, ktoré sa spomínajú ich mená.


Kostol Sv Elizabeth

Kostol Sv Elizabeth pochádza z 16. storočia a nachádza sa v oblasti mesta Crnica. To je veril, že kostol približne na konci minulého storočia nájdené pozostatky starých budov, v ktorých sa uchýlili kapitulácii kráľa Bela IV. Odklon od Tatárov a Mongolov. Po II. Svetovej vojny bol kostol kompletne prestavaná a zmodernizovaná, a farský pastoračné centrum. St Elizabeth, ako prvý povojnový kaplnka, postavený kostol sv Leopold.


Kostol Uspenie Bogomatere

Uspenie Bogomatere Kostol bol postavený v mieste, kde 12. st. Templári žil. Je Barkon budov z 17. - 18 storočia. Na začiatku 19. storočia To bol katolícky kostol sv. Kúpeľov a patril k benediktínsky kláštor. 1810. obj.Napoleon rozhodnutie je prevedená do pravoslávnej cirkvi biskupa Benedikta Prince. Kostol zdôrazňuje baroková zvonica zo začiatku 18. storočia. , Ktorý je dielom miestneho umelca Ivana Skok.


Kostol Sv Gregor

Kostol Sv Gregory sa nachádza v najstaršej ulici Šibeniku, George Street, dalmatíncov, kde je jeho domov. V tomto malom kostole rysy gotiky sada je stále téma výstavy, "George dalmatín a jeho prácu mimo Šibeniku.


Kostol Sv Dominika

Kostol Sv Dominika sa nachádza na západnej strane mesta na pobreží. 1910. ona bola renesančná budova, ale potom sa gotického slohu. Vnútri kostola sú dve cenné drevené oltáre, náhrobok biskupa Šibenik Arrigonia, orgán, ktorý bol vyrobený majster 1818.godine Gaetano Mascatelli.


Kostol a kláštor sv. Frane

Kostol Sv Frank bol zvýšený v druhej polovici 14. storočia v extrémnej juhovýchodnej časti historického centra mesta.Kostol je veľká gotická stavba bez architektonické dekoratívne prvky. V 15. storočia na severnej kmeň bol rekonštruovaný v kaplnke sv. Kríža a fary na obnovu svätyne. Na prednej strane kostola je hlavný vchod s rámom tvoria kamenný gotický, a Lunette fresky možno vidieť pozostatky fresiek zo 14. storočia. V kaplnke sv. Kríž umiestnený orgán, ktorý bol v roku 1762. známym architektom Peterom naki týchto nástrojov.

Architektonický komplex Šibenik-conventual františkáni na južnej strane kostola je kláštor, ktorý sa datuje od 14. storočia pretože oni sa zhromaždili po stáročia kultúrnu a historickú hodnotu umenie dnes, kláštor je miesto, kde je uložený veľa architektonického dedičstva mesta.

Kláštorná knižnica kladie dôraz na zbierky 140 prvotiskov a zbierka rukopisu kódexov. Tam je tiež "Šibenik modlitba" jeden z najstarších chorvátskeho jazyka a literárnej pamiatka, písaný v latinčine okolo 1375.godine.


Kostol a kláštor sv. Lawrence

Kostol Sv Lawrence bol postavený v druhej polovici 18. storočia, za františkánskeho rádu.Na prednej strane kostola, ktorý štíty, je profilovaná s miernym barokový portál prekladu. Tympanonu pobočnog vstupný súbor je menšia sochy sv. Vavrinca v 1,72 tisíc rok .. Pod fasádou hĺbky severnej skaly zdobené jaskyne Panny Márie Lurdskej. Naproti kostolu je františkánsky kláštor z roku 1650 .. a jeho hlavná budova bola Foscolova palác, najviac reprezentatívnu vzorku Šibenik bytovej architektúry z 15. st. od okamihu, keď majster gotickej katedrály svätého Jiří Dalmatinca.Šibenska. James, postavil sa za sto rokov, je svedectvo o vytrvalosti, viere a obete generácií obyvateľov mesta Šibenik. Vyniká v mnohých ohľadoch, nielen v chorvátčine, ale aj v európskom stavebníctve: celá je postavená z kameňa, a to bez akéhokoľvek iného materiálu. Má unikátny štrukturálne odvaha kamenných dosiek a rebier, a to bez akéhokoľvek spojiva, je tiež jedinečný medzi renesansnirn kostola fasáda v tvare trojuholníka, nakoniec, unikátne harmónia architektúry a séria 71 realistické portréty apsidy.


Starého mesta

Okrem početných cirkevných stavieb, katedrála, paláce (Rossini, Divinić, gotický palác, Pellegrini et al) portály, apod butama stará Centrum kladie dôraz na krásu námestie (námestie Republiky Chorvátskej) Vijećncom s mestom a rektora Palace ...

Centrálnom námestí (námestie Republiky Chorvátskej) už dlho volá PLATHEA Munis, a neskôr GOSPODSKA TRG. Šibenik je práve na tomto námestí 1750. obj. Dostal prvú kaviareň. Po celé stáročia, to námestie bolo centrum stredovekého verejného a spoločenského života, a pri útoku na benátskej armády (1378.god.) Bola dejiskom krvavých bojov Šibenčana. Okolo námestia sú najviac reprezentatívnych budov Výstavba Šibenik, katedrála, radnica, Malý kaštieľ, vojvoda a Biskupský palác, a nastaviť kamenný mestský palác.

Starého mesta je zaujímavý a na námestí štyroch jamiek bola postavená v roku 1451 roka. Vzhľadom k tomu, aby mesto Benátska vláda bola krátka vody, tieto isté úrady nariadili mesto Prince začať stavať cisterny. Tak, Šibenik tank dostane štyri vrtov, čo je o štyri a pol storočia dodávané občanov s vodou.

Radnica sa nachádza v centrálnej námestie (námestie Republiky chorvátsky), negdašnjoj Plathei communis. Jedná sa o veľmi harmonické a vzdušné renesančná budova postavená 1533. - 1536. roka. V prízemí sa nachádza veranda s guľatými oblúkmi, ktoré sa spoliehajú na luky, kde oni sa blížili k niekdajší mestskej správy úrady. Na podlahe v prestížnej hale, kde sa stretol s mestskou radou. V decembri 1943.god. Počas spojenecké letecké bombardovanie sála bol úplne zničený a po vojne obnovená vo svojej pôvodnej podobe a vzhľadu interiéru priestor je organizovaný a vybavený v súlade s potrebami nových funkcií.

Rektora Palace sa nachádza na nábreží v historickom meste jezri. Zachované sú dve krídla kedysi oveľa väčšiu budovu, v ktorej uredovao a zaplatil najvyšší predstaviteľ benátskej vlády v obci - mesta princa-kapitán. V polovici južného krídla gotického je vstupnou bránou do mestskej brány. Na západnom krídle stojí sakristie katedrály, dva byť krku jadnostavnih kameň rámu. Godin 1975. dokončená rekonštrukcia paláca vojvoda vo funkcii mestského múzea.

Biskupský palác (1439. - 1441.), opierajúci sa o chrám sv. Jakuba od mora.Biskupský palác je goticko-renesančná stavba z druhej polovice 15. storočia Početné zásahy boli stratené pôvodný vzhľad nám pripomína, že prvky zachované na prednej a zadnej dvor (časť pasáže, portál, s skluputom stone trifora). Vedľa nej sú zachované staré Sea Gate, vstup do mesta na pobreží.


4 jamky

Šibenik v stredoveku, pretože z mnohých vojenských obliehanie a suchých obdobiach dali mestu vybudovať verejné cisterny. Zákazky na výrobu mesto zásobovanie vodou "4 studne, medzi Šibenik a obecné majster James Coterra, uzavreté 10.siječnja 1446. roka.

Dohľad nad stavebnými nádržou bol poverený George dalmatín, slávny architekt, staviteľ a sochár. Dnes sa toto historické miesto obnovená mesto fáze vhodné pre organizovanie mnohých akcií. Terasa s dobre dláždená červených tehál v tvare rybej kosti, ktoré boli kedysi naukladaných.

Zdroj: www.sibenik-tourism.hr