RezervasyonCalendar

Calendar
Yetişkinler
18+
Çocuklar
12-18
Çocuklar
2-12
Çocuklar
0-2

Hava tahmini

10ºVodice  

Humidity81%

WindN, 2.6 km/h

 
16.12 V: 12 N: 12
17.12 V: 13 N: 13
18.12 V: 13 N: 13
19.12 V: 12 N: 12

Anket

Eğer yeni bir web sitesi ister misiniz?

Bülten

güncellemeler ve teklif eylemleri bildirimlerini almak, e-posta ile e-posta listesi için Facebook`a kaydol.

Konumu

Villa Estella location
  • Vodice
  • Croatia

Paklenica bir gezi

Paklenica bir gezi

Paklenica Milli Parkı köyün hemen üzerinde, güney Velebit kıyı eğimi bir alanı kaplamaktadır Marasovići, en yüksek zirvelerinden bölgesi (Vaganski üst, üst Babin, Kutsal Hill) - 15 ° arasında 23 `ve 15 ° 35` doğu boylamları ile 44 ° arasında 18 `ve 44 ° 25` kuzey enlemleri.

O Velebit güney yamaçlarında oyulmuş Velika ve Mala Paklenica ve bunların farklı dikey kanyondan sel akar bir alanı ve geniş çevresi kapsar. nispeten küçük bir alan için jeomorfolojik olaylar ve şekiller, çeşitli yaban hayatı, çekici manzara ve el değmemiş doğasıyla bir bereket vardır.


KORUMA ALANLARI VE DUYURU TARİHİ: 19 listopada 1949

BOYUT: 95 km2

En yüksek zirvelerden: Vaganski top 1 757 m, Kutsal Hill 1 753 m

ULUSLARARASI KORUMA: MAB Biyosfer Rezervi

Paklenica adı muhtemelen denilen çam sakızı, türemiştir. için ahşap teknelerin kaplama aydınlatmak - yara iyileşmesi için halk hekimliğinde kullanılan yerli ve bir şerit olarak "Pitch".


Dağcılık

Yürüyüş gerçekten Paklenica bilmenin tek yoludur. parkında gezi yolları bir 150-200 km, orada hangi Maalesef Manita sobalar için Velika Paklenica bağlantı, orman ev "ve bir dağ evi, dağ o Velebit en yüksek zirvelerinden yol açar. Parkta Trails panoları ve işaretli yürüyüş işaret işaretlenir.


Milli Park Paklenica en popüler parkurları


Velika Paklenica - Anica luka - Maalesef - Mountain Lodge Paklenica
Ağırlık süresi: 1.5 / 5
Yürüme süresi: 2 saat
Rakım: 400 m
iz İlgi Alanları: Paklenica fabrikaları, Velika Paklenica olan kanyon, Karst olaylar, flora ve fauna, dere, şelale içinde ayak çifti ve Ramići de, ne yazık ki, rock Anica kuk, Paklenica dağ köylerinin ev ormancılık evler tırmanma.


Velika Paklenica - Anica luka - Manita
Ağırlık kez: 2 / 5
Yürüme süresi: 1.5 saat
Rakım: 450 m
iz İlgi Alanları: rock Anica kuk, Juras başkanları ve Manita pec (Manita pec Diş), mağara Manita manzarası


Manita pec - Zorin kuk - kuk Vidakov - Tomiç - Starigrad
Ağırlık kez: 4 / 5
Yürüme süresi: 3 saat
Rakım: 300 m
iz İlgi Alanları: karstik kaya oluşumları, panoramik manzarası, flora ve fauna


Dairesel yol: resepsiyon V. Paklenica - Anica luka - Grab Vadisi - Njive Lekine - Mala Paklenica - Seline_E Antioksidan (veya tersi)
Ağırlık kez: 4 / 5
Yürüme süresi: 6 saat
Rakım: 650 m
Velika Paklenica Kanyon, karaçam ve kayın ormanları, mağaraları Vodarica, Kapljarka mağaralar, karstik olayları, Mala Paklenica kanyon ormanları: iz Faizleri.


Dağ kulübe Paklenica - M. Güç - Crni Vrh (1110 m) - VGüç - Njive Lekine - Grab Vadisi (Jurline) - Velika Paklenica.
Ağırlık kez: 3 / 5
Yürüme süresi: 6 saat
Rakım: 600 m
iz İlgi Alanları: Karst olaylar, kırsal aglomerasyon, panoramik manzarası, karaçam, kayın ormanları, flora ve fauna topluluğu ormanları.


Dağ kulübe Paklenica - Buljma - Struga - Marasovac (1470 m)
Ağırlık süresi: 2,5 / 5
Yürüme süresi: 3 saat
Rakım: 990 m
kayın ormanları, buzul-akarsu yatakları, panoramik manzarası, karst kabartma, flora ve fauna: izi İlgi


Strug - Marasovac - Vaganski tepe (1757 m) - iz Lipa Getiri
Ağırlık süresi: 3,5 / 5
Yürüme süresi: 7 saat
Rakım: 1250 m
iz İlgi Alanları: panoraması, vadiler, kayalık, kayalık meralar


Strug - Marasovac - top Vaganski - Kutsal Tepe
Ağırlık süresi: 2,5 / 5
Yürüme süresi: 6 saat
Rakım: 400 m
iz İlgi Alanları: panoraması, alpin çayırları, Babino Gölü, Çam Toplum eğrisi, Flora Meadows


Mountain Lodge "Paklenica" - Ivo kılavuzları - Kutsal Tepe
Ağırlık süresi: 2,5 / 5
Yürüme süresi: 6 saat
Rakım: 1 250 m
iz İlgi Alanları: Yönetim Kurulu kayın ve çam ormanları, panoramik manzarası, kayalık meralar, çayır flora, fauna


Parkta çok sayıda dağ kulübeleri ve sığınaklar vardır.


Tırmanma

Milli Park Paklenica Hırvat sınırları dışında bilinen en önemli Hırvat tırmanış merkezidir. Bu tırmanış bir özellik ve sahile yakınlığı sağlayan Paklenica Riviera dağcılık ve su sporları birleştirmek için ideal bir yerdir.

Paklenica içinde tırmanma geçmişi 1938 yılında başlar o Dragutin Brahm Anica kuk tırmanmaya çalıştı. Ne yazık ki öldü, ne zaman. İki yıl sonra, Slavko Brezovečki ve Marijan Dragman Brahm yön tamamladı.Bundan sonra, Hırvat dağcılar şimdi Paklenica içinde yolları için geçerlidir yolları tırmandı. Onlar Mosoraska, Velebitaški, Fırın, fonksiyon gibi yolları vardır. 1970 yılından bu yana. Sloven dağcı ve Milli Park gelmiş yavaş yavaş yeni rotalar kurulmasında inisiyatif almıştır.

Paklenica tırmanma alanlarında Bugün orada daha fazla tam donanımlı ve güçlüğü ve uzunluğu değişen yolları donatılmış, böylece her dağcı zevk için bir şeyler bulabilirsiniz 360 daha vardır.

Paklenica ana tırmanma sezon bahar başlar ve geç sonbahara kadar sürer


Duvar Hız Tırmanma Big

Paklenica yılında İşçi Bayramı tatili için geleneksel dağcılar çok sayıda toplar. 2000 yılı yarışması burada yapıldı olduğundan, Big Wall Speed Tırmanma veya hız büyük kayalar, dünyada türünün ilk yarışma tırmanma. genellikle tırmanış kapalı yapay kaya üzerine kısa yolları üzerinde yer alan SS, ve daha fazla saat ve bazen günlerce gerektiren çiftlerde Highs içeren büyük, dikey uçurumlar tırmanış: Bu tırmanışı iki disiplinin bir kombinasyonudur.

"Big Wall" vardır On birçok ünlü yerli ve yabancı dağcı yarıştı.

Paklenica tırmanma rekabet maçlar ek olarak eşlik eden program var. Çok adil, çok sayıda, dış donanımları tutuluyor dersler, gösterimler ve ilgili filmler tırmanma ve dağcılık.


Ilçe Milli Parkı Paklenica jeomorfolojik formlarının olağanüstü çeşitliliği ile karakterizedir.

Kesinlikle güney Velebit en önemli ve en değerli çekici parçalar Velika ve Mala Paklenica nefes kesici bir kanyon vardır.

Milli park Paklenica çok önemli bir yer altı şekilleri, mağaralar ve kuyular dahil çok sayıda karstik yerşekilleri ile doludur.

Park alanında şimdiye kadar 90 mağara ve 53 çukurlar ve mağaralar 37 tedavi etmiştir.

mağaraları ziyaret ve biyolojik ve jeolojik malzeme toplamak önceden haber ve izni olmadan yasaktır!

Milli Park Paklenica vardır çeşitli kalıcı ve nehirlerde geçici ve kalıcı yaylar çok. mükemmel kalite ile karakterizedir içme suyu, Daimi kaynakları, Stražbenica, Kontinovo gerçek, gerçek siyah, büyük bir güç ve Pecica vardır.

bitki yaşam zenginliği şimdiye kadar 1000 kayıtlı bitki tür ve alttür, bunların 79 endemik listesinde yansıyor. Büyük çeşitlilik, botanik park alanı içerisinde yer alan hangi sayıda Hırvatistan Kırmızı Kitap bitki türleri ve tehdit altındaki bitki türlerinin bu IUCN Kırmızı Listesi`nde bulunan nadir, koruma altındaki türler yasası, Hırvatistan sadece ama son derece değerlidir kalıntı, endemik, varlığı Avrupa ve dünya. Parkın baskın flora aşağıdaki aile (Asteraceae) ve kompozit (Cichoriaceae), otlar (Poaceae), baklagiller (Fabaceae), usnače (Lamiaceae), gül (Rosaceae) ve karanfil (Caryophyllaceae).

nadir vurgulamak venüsçarığı, fanglu (Cypripedium calceolus), kayın ormanın kenarına Lika yamaç kadınlarda kaydedildi Avrupa`nın en güzel orkide biri olarak.

orman fenomen neden güney Velebit alan bir milli park ilan edildi başlıca nedenlerinden biridir.

Paklenica ve aynı zamanda yükseklik tabakalanma, ev alanında çeşitli habitatları farklı fauna sağlamak.


Diğer Ürünler

Mirila Velebit yolları ve patikalarda cenaze anıt işaretleri.17 Ortaya 20 yüzyıl ve mezarlığa ölü taşımak zorunda bölge kilisesi olan uzaklık ve mezarlık nedeniyle nüfusun defin özel bağlantılı idi. Onlar bir taşı oluşur aralarında taşlarla döşeli uznožnog. Ölü vücut uzunluğu ve önlemler "ölçülü" iki taş tablet ile "kayıtlı" olacağını Passing ve sadece mezar Miriam yapıldıktan sonra. saygı ve mezar daha fazla ziyaret misiniz içinde sadece vücut, Mirilo üzerinde kaldı ruh.

Bu bölgenin kendine özgü özellikleri inşaat geleneksel tarzda yansır, Yerleşmeler Podgorski çok karşılar. Küba, evler, çiftlik binaları ve değirmenler dere Velika Paklenica boyunca korunmuş kaldı beton varil çatılar için çatılar.

Bršljanuša, Jasenar, Jurline, Katići, Kneževići, Marasovići (Üst), Paric, Ramići Rimenić ve Škiljići: bugün daha çok terkedilmiş Milli Parkı on köy sınırları içinde. Özellikle ilginç polupukotine Sklopina mevkiinde inşa konut alanıdır.

19. yüzyılın ilk yarısında stVelika Paklenica dere yedi değirmenler (değirmen) ve Dağ Evi Milli Parkı Paklenica Paklenica için günümüz giriş alanı inşa edilmiştir. Bu alt Marasovića değirmen, orta değirmen Marasovića, Üst Sikic değirmen, değirmen Markov, K. değirmen, değirmen Parica ve operasyon hala bir ayağı orada hangi Ramic değirmen vardır.

Döviz kuru

AUD Australija 001 AUD 4,59 kn
CAD Kanada 001 CAD 5,05 kn
CZK Češka 001 CZK 0,29 kn
DKK Danska 001 DKK 0,99 kn
HUF Mađarska 100 HUF 2,26 kn
JPY Japan 100 JPY 6,06 kn
NOK Norveška 001 NOK 0,73 kn
SEK Švedska 001 SEK 0,71 kn
CHF Švicarska 001 CHF 6,76 kn
GBP V. Britanija 001 GBP 8,90 kn
USD SAD 001 USD 6,65 kn
BAM BiH 001 BAM 3,80 kn
EUR EMU 001 EUR 7,43 kn
PLN Poljska 001 PLN 1,73 kn

Dönüştürücü

  • Croatives
  • @Villa_Estella
  • Villa Estella on Facebook