RezervaceCalendar

Calendar
Dospělí
18+
Děti
12-18
Děti
2-12
Děti
0-2

Předpověď počasí

11ºVodice  

Humidity52%

WindNNE, 9.27 km/h

 
22.4 V: 15 N: 15
23.4 V: 15 N: 15
24.4 V: 16 N: 16
25.4 V: 12 N: 12

Hlasování

Líbí se vám nové webové stránky?

Newsletter

Registrujte se na konferenci e-mail, dostanete upozornění na aktualizace a akcí naší nabídky.

Místo

Villa Estella location
  • Vodice
  • Croatia

Výlet na Kornati

Výlet na Kornati

V centrální části chorvatského Jadranu, na soutoku Šibenik a Zadar město, tam je samostatný a v mnoha ohledech zvláštní skupina ostrovů volala Kornati.

Vzhledem k výjimečné krása krajiny, zajímavé geomorfologie, členité pobřeží, a to zejména bohaté biodiverzity mořského ekosystému v roce 1980. Větší část souostroví Kornati byl vyhlášen národní park.

Dnes Národní park Kornati zaujímá rozlohu 220 km2 a zahrnuje 89 ostrovů, ostrůvků a skal s přibližně 238 km pobřeží. Přes tento relativně velký počet ostrovů, kontinentální části parku činí méně než 1 / 4 celkové plochy, zatímco zbytek je na mořský ekosystém.

Kornati jsou nejhustší souostroví ve Středozemním moři. Nikde není tato velká moře nebylo na tak malém prostoru tolik přeplněné ostrovů. Vzhledem k nejasné definice kritérií kolem ostrova obecně, není tam žádná obecná shoda o jejich počtu. Ale věříme, že nebudeme pokazit, pokud je toto číslo se zaokrouhlí na 150. Povrchových vod v nichž se nacházejí, je přibližně 320 km2.

Největší ostrov v souostroví je Kornat.Murter, nejpočetnější mezi vlastníky pozemků, nazýval jej Kurnat, Kurnati ostrovy, já Kurnatarima, ostatní sousedy a širokou veřejnost a hlavně Kornati Kornati. Ostrova je 32.525.315 m2; přímořských délka 66.1 km, výška 235 m - nejvyšší Metlina. Ostrov je 25,2 km dlouhý a 13,6 moře dražší. Žádná zvláštnost a rozlišovací souostroví Kornati se skládá z malých ostrovů.

Stejně jako mnoho současných mnoha farmářů a dělníků, a Kurnatari na pastviny a orné půdy později přišel hoření. Tento postup je obnoven každý nemnoho roků, dle konkrétní řádek v určeném čase. Ačkoli je známo, že události někdy vyhnul kontrole, obecně, byl spálen pastviny organizované. Důsledkem vypalování pastvin je dnes téměř měsíční krajinou a Kornati Jose některých větších ostrovů, jako jsou Courbet, Skuja, výpadem.


Drywalls

Všech výrobků, které vytvořily ruce Kornati nejdůležitější a určitě nejpamátnější byla zeď, a to sádrokartonové desky. Jedním ze základních charakteristik suché zdi je sám orientace.Protože jsou všechny velké protáhlé ostrovy, jsou všechny stěny postavené od moře k moři, že je na jedné straně ostrova na druhý. Stěna je přesně tak vysoká, že nelze přeskočit ovce nebo přesunout na někoho jiného pastviny. On je tak velký, jak bude potřeba, aby větrné elektrárny neničí.

Jen další artefakt z trosek Kornati vyvolává stejnou pozornost jako sádrokartonové desky. Jedná se o izolované skříně - zděné olivový celé sádrokartonové desky. Oni jsou nalezení ve více než sto místech v souostroví, a že "většina nečekané" místech. Na strmých svazích a Smokice Skuja, na sedle a Smokvene Gustac, na mírných svazích Njivice, Piškera, Zakan, Lavsa, Suha Punta Stativala, Pinezela Grbe a na ploché plošiny Knježaka na Šipnata.


Národní park Kornati

Část ostrovů Kornati, zhruba dvě třetiny půdy a vody, je dnes národní park. Od zavedení nejvyšší úrovně ochrany jsou vynechány žlutá a Sita s jeho ostrovů, ačkoli geomorfologické, geografické a kulturní, které patří do souostroví Kornati. Od vyhlášení ostrovů národní park v roce 1980., O Kornati jsou prováděny mnoho vědeckých studií, zejména pokud jde o přírodní dědictví. Tento výzkum přinesl na světlo četné oznámení o geologické, meteorologické, geografické, biologické a jiné vlastnosti ostrovů. Uvedeny doposud 537 rostlinných druhů na zemi, 226 druhů bentických řas, asi 850 druhů živých organismů v moři, včetně 579 bezobratlých, 160 druhů ryb, želv a tří druhů savců, z nichž jeden - Středomoří Monk Seal - pravděpodobně navždy ztratil.

Přes tyto velké počty, všichni se shodují, že Kornati nedostatečně prozkoumány. Toto tvrzení lze podpořit pouze jeden fakt. Vědci se domnívají, že počet všech živých organismů v moři, kdy byly zkoumány oni, se pohybovala mezi 2500 až 3000 Také nedostatečně prozkoumána a popsána antropologické dědictví ostrovů.

V parku se nachází zařízení, které mohou poskytnout základní služby pro návštěvníky, služby, sledování a kontrole chování návštěvníků, informativní a vnímavý body. Návštěvníci se mohou pohybovat v rámci celého parku, s výjimkou oblasti kolem ostrovů a útesů Purara muž Purara Volica a vyhlásil zvláštní ochranné pásmo.Návštěvníci národního parku "Kornati" musí vždy respektovat a ocenit skutečnost, že všechny ostrovy Kornati, kromě toho, že jsou chráněny jako přírodní památka, soukromé vlastnictví.

V oblasti národního parku Kornati, je jich tam osm elegantní a dobře značených turistických tras vedoucích k vyhlídkovými body, z nichž vidět Kornati v celku nebo některé z jejich nejlepších skladeb. Tyto trasy jsou označeny a určeny pod společným názvem - Horská čas Kornati.


Zvláštní ochrany

Ostrov Purara středu zóny zvláštní ochrany v Národním parku Kornati. Na Purara a skály Klint (Malá Purara) a Volić a prostor kolem nich je zakázáno držet lidi a lodě, aby byla zachována povaha jakéhokoli dopadu. Purara ostrov a prostor kolem ní jsou pod neustálým dohledem vědců, kteří studují život na moře a ostrovy. Na Purara žijí velké množství různých druhů ptáků a četných druhů rostlin a ostrov je především malebné během kvetení slaměnek a šalvěje, když to se objevilo mraky motýlů.


Kostel Panny Marie Tarca

Oblast kolem polí Tarca bezpochyby na prvním místě kolonizovali ostrovy. V Žejkovcima, sousední pole, našel sekeru z období neolitu, a obě oblasti jsou obklopeny mnoha Liburnian piloty. Na kopci nad Tarca byl postaven zřejmě v šestém. století, pevnost Tureta, jehož vojenské posádky za předpokladu bezpečného plavebního kanálu Kornati. Tureta to funguje pouze od té doby na Jadranu, který nebyl zničen, protože to bylo zřejmě na místě bez vypořádání, takže lidé neměli uchylovat k ní kámen. Pevnost je nyní ve stavu zanedbávat. Na úpatí kopce, oblast mezi malými zátokami a polí, byl postaven, zdá se, ve stejnou dobu, kostel Santa Maria. K dnešnímu dni zatím nabídla odpověď na otázku, zda kostel byl postaven před, nebo pevnost, nebo oni mohou být postaveny současně.

Jednalo se o kostel velké velikosti (cca 20x13 m) a je těžké uvěřit, že to sloužilo jen k místní věřící, protože stopy osídlení, který je tak velký, aby sloužil církvi nebyly nalezeny. To je více pravděpodobné k byli úkryt námořníků, kteří jsou v krytých zátokách Šipnata, Levrnaka nebo Telašćice čekání na příznivý vítr do plachet Jaderského moře.Vzhledem k tomu, církev je dnes zachována pouze apsida a část nadace. V pozdním středověku v jeho lodi byla postavena kostel zasvěcený Navštívení Panny Marie, národ, který je called``Our Marie Tarca. Jedná se o první neděli v červenci službě Bohu s požehnáním pole a moře. Stovky lodí pak spěchá k Tarca. Tyto děkovné procesí lodí je jedním z nejkrásnějších náboženskou událost v Chorvatsku.