RezerváciaCalendar

Calendar
Dospelí
18+
Deti
12-18
Deti
2-12
Deti
0-2

Predpoveď počasia

17ºVodice  

Humidity64%

WindENE, 4.54 km/h

 
1.3 V: 13 N: 13
2.3 V: 14 N: 14
3.3 V: 14 N: 14
4.3 V: 12 N: 12

Hlasovanie

Páči sa vám nové webové stránky?

Newsletter

Registrujte sa na konferencii e-mail, dostanete upozornenia na aktualizácie a akcií našej ponuky.

Miesto

Villa Estella location
  • Vodice
  • Croatia

Výlet na Kornati

Výlet na Kornati

V centrálnej časti chorvátskeho Jadranu, na sútoku Šibenik a Zadar mesto, tam je samostatný a v mnohých ohľadoch mimoriadne skupina ostrovov volala Kornati.

Vzhľadom na výnimočné krása krajiny, zaujímavé geomorfológiu, členité pobrežie, a to najmä bohaté biodiverzity morského ekosystému v roku 1980. Väčšia časť súostrovia Kornati bol vyhlásený národný park.

Dnes Národný park Kornati zaberá rozlohu 220 km2 a zahŕňa 89 ostrovov, ostrovčekov a skál s približne 238 km pobrežia. Cez tento relatívne veľký počet ostrovov, kontinentálnej časti parku predstavuje menej ako 1 / 4 celkovej plochy, zatiaľ čo zvyšok je na morský ekosystém.

Kornati sú najhustejšia súostrovia v Stredozemnom mori. Nikde nie je táto veľká mora nebolo na tak malom priestore toľko preplnené ostrovov. Vzhľadom na nejasné vymedzenie kritérií okolo ostrova všeobecne, nie je tam žiadna všeobecná zhoda o ich počte. Ale veríme, že nebudeme pokaziť, pokiaľ je toto číslo sa zaokrúhli na 150. Povrchových vôd v ktorých sa nachádzajú, je približne 320 km2.

Najväčší ostrov v súostroví je Kornat.Murter, najpočetnejšia medzi vlastníkmi pozemkov, nazýval ho kurna, Kurnati ostrovy, ja Kurnatarima, ostatné susedmi a širokú verejnosť a hlavne Kornati Kornati. Ostrova je 32.525.315 m2; prímorských dĺžka 66.1 km, výška 235 m - najvyššia Metlina. Ostrov je 25,2 km dlhý a 13,6 mora drahšie. Žiadna zvláštnosť a rozlišovaciu súostrovie Kornati pozostáva z malých ostrovov.

Rovnako ako mnoho súčasných mnohých farmárov a robotníkov, a Kurnatari na pasienky a ornej pôdy neskôr prišiel horenia. Tento postup je obnovený každý nemnoho rokov, podľa konkrétnej riadok v určenom čase. Hoci je známe, že udalosti niekedy vyhol kontrole, všeobecne, bol spálený pastviny organizovanej. Dôsledkom vypaľovanie pastvín je dnes takmer mesačnou krajinou a Kornati Jose niektorých väčších ostrovov, ako sú Courbet, Skuja, výpadom.


Drywalls

Všetkých výrobkov, ktoré vytvorili ruky Kornati najdôležitejšie a určite najpamätnejšie bola múr, a to sadrokartónové dosky. Jedným zo základných charakteristík suchej múru je sám orientácia.Pretože sú všetky veľké pretiahnuté ostrovy, sú všetky steny postavené od mora k moru, že je na jednej strane ostrova na druhý. Stena je presne tak vysoká, že nemožno preskočiť ovce alebo presunúť na niekoho iného pastviny. On je tak veľký, ako bude potrebné, aby veterné elektrárne neničia.

Len ďalší artefakt z trosiek Kornati vyvoláva rovnakú pozornosť ako sadrokartónové dosky. Ide o izolované skrine - murované olivový celé sadrokartónové dosky. Oni sú nájdenie vo viac ako sto miestach v súostroví, a že "väčšina nečakané" miestach. Na strmých svahoch a Smokice Skuja, na sedle a Smokvene Gustac, na miernych svahoch Njivice, Piškera, Zakan, Lavsa, Suha Punta Stativala, Pinezela Grbe a na ploché plošiny Knježaka na Šipnata.


Národný park Kornati

Časť ostrovov Kornati, zhruba dve tretiny pôdy a vody, je dnes národný park. Od zavedenia najvyššej úrovne ochrany sú vynechané žltá a Sita s jeho ostrovov, hoci geomorfologické, geografické a kultúrne, ktoré patrí do súostrovia Kornati. Od uverejnenia ostrovov národný park v roku 1980., O Kornati sú vykonávané mnoho vedeckých štúdií, najmä pokiaľ ide o prírodné dedičstvo. Tento výskum priniesol na svetlo početné oznámenia o geologickej, meteorologické, geografické, biologické a iné vlastnosti ostrovov. Uvedené doteraz 537 rastlinných druhov na zemi, 226 druhov bentických rias, asi 850 druhov živých organizmov v mori, vrátane 579 bezstavovcov, 160 druhov rýb, korytnačiek a troch druhov cicavcov, z ktorých jeden - Stredomorie Monk Seal - pravdepodobne navždy stratil.

Cez tieto veľké počty, všetci sa zhodujú, že Kornati nedostatočne preskúmané. Toto tvrdenie možno podporiť iba jeden fakt. Vedci sa domnievajú, že počet všetkých živých organizmov v mori, keď sa skúmali oni, sa pohybovala medzi 2500 až 3000 Tiež nedostatočne preskúmaná a popísaná antropologické dedičstvo ostrovov.

V parku sa nachádza zariadenie, ktoré môžu poskytnúť základné služby pre návštevníkov, služby, monitorovanie a kontrolu správania sa návštevníkov, informatívne a vnímavý body. Návštevníci sa môžu pohybovať v rámci celého parku, s výnimkou oblasti okolo ostrovov a útesov Purara muž Purara voličov spoločenstva a vyhlásil osobitné ochranné pásmo.Návštevníci národného parku "Kornati" musí vždy rešpektovať a oceniť skutočnosť, že všetky ostrovy Kornati, okrem toho, že sú chránené ako prírodná pamiatka, súkromné vlastníctvo.

V oblasti národného parku Kornati, je ich tam osem elegantné a dobre značených turistických trás vedúcich k vyhliadkovými bodmi, z ktorých vidieť Kornati v celku alebo niektoré z ich najlepších skladieb. Tieto trasy sú označené a určené pod spoločným názvom - Horská čas Kornati.


Osobitnej ochrany

Ostrov Purara stredu zóny osobitnej ochrany v Národnom parku Kornati. Na Purara a skaly Klint (Malá Purara) a Volić a priestor okolo nich je zakázané držať ľudí a lode, aby bola zachovaná povaha akéhokoľvek vplyvu. Purara ostrov a priestor okolo nej sú pod neustálym dohľadom vedcov, ktorí študujú život na more a ostrovy. Na Purara žijú veľké množstvo rôznych druhov vtákov a početných druhov rastlín a ostrov je predovšetkým malebné počas kvitnutia slamienok a šalvie, keď to sa objavilo mraky motýľov.


Kostol Panny Márie Tarco

Oblasť okolo polí Tarco bezpochyby na prvom mieste kolonizovali ostrovy. V Žejkovcima, susedné polia, našiel sekeru z obdobia neolitu, a obe oblasti sú obklopené mnohými Liburnian pilotmi. Na kopci nad Tarco bol postavený zrejme v šiestom. storočia, pevnosť turėtų, ktorého vojenské posádky za predpokladu bezpečného plavebného kanála Kornati. Turėtų to funguje len od tej doby na Jadrane, ktorý nebol zničený, pretože to bolo zrejme na mieste bez vysporiadania, takže ľudia nemali uchyľovať k nej kameň. Pevnosť je teraz v stave zanedbávať. Na úpätí kopca, oblasť medzi malými zátokami a polí, bol postavený, zdá sa, v rovnakom čase, kostol Santa Maria. K dnešnému dňu zatiaľ ponúkla odpoveď na otázku, či kostol bol postavený pred, alebo pevnosť, alebo oni môžu byť postavené súčasne.

Jednalo sa o kostol veľké veľkosti (cca 20x13 m) a je ťažké uveriť, že to slúžilo len k miestnej veriaci, pretože stopy osídlenia, ktorý je tak veľký, aby slúžil Cirkvi nenašli. To je viac pravdepodobné k boli úkryt námorníkov, ktorí sú v krytých zátokách Šipnata, Levrnaka alebo Telašćica čakanie na priaznivý vietor do plachiet Jadranského mora.Vzhľadom k tomu, cirkev je dnes zachovaná iba apsida a časť nadácie. V neskorom stredoveku v jeho lodi bola postavená kostol zasvätený Navštívenia Panny Márie, národ, ktorý je called``Our Marie Tarco. Jedná sa o prvú nedeľu v júli službe Bohu s požehnaním poľa a mora. Stovky loďou potom ponáhľa k Tarco. Tieto ďakovné procesie lodí je jedným z najkrajších náboženskú udalosť v Chorvátsku.