RezervasyonCalendar

Calendar
Yetişkinler
18+
Çocuklar
12-18
Çocuklar
2-12
Çocuklar
0-2

Hava tahmini

10ºVodice  

Humidity52%

WindNNE, 9.23 km/h

 
22.4 V: 15 N: 15
23.4 V: 16 N: 16
24.4 V: 16 N: 16
25.4 V: 14 N: 14

Anket

Eğer yeni bir web sitesi ister misiniz?

Bülten

güncellemeler ve teklif eylemleri bildirimlerini almak, e-posta ile e-posta listesi için Facebook`a kaydol.

Konumu

Villa Estella location
  • Vodice
  • Croatia

A trip Kornati için

A trip Kornati için

Sibenik ve Zadar kenti izdiham de Hırvatistan`ın Adriyatik kıyısındaki orta kesiminde, olarak, Kornati denilen adalar özel bir grup ayrı ve çok yönden yoktur.

onun manzara, ilginç jeomorfoloji, girintili kıyı şeridi, 1980 yılında deniz ekosisteminin özellikle zengin biyolojik çeşitliliğin olağanüstü güzelliği nedeniyle. Kornati adalar büyük bölümü milli park ilan edildi.

Bugün Kornati Milli Parkı 220 km2 lik bir alanı kaplar ve kapsar 89 ada, adacık ve kayalıklar sahil şeridinin yaklaşık 238 km. her şeyi deniz ekosistemi ise adaların bu oldukça fazla sayıda olmasına rağmen, park kıta parçası az 1 / 4 toplam alanı yapar.

Kornati Akdeniz`de yoğun adalar vardır. Hiçbir yerde bu kadar küçük bir yer bu kadar çok ada crammed bu büyük deniz değildi. genel olarak adanın çevresinde kriterlerinin belirsiz tanımı nedeniyle, bu sayı üzerinde genel bir anlaşma yoktur. Ancak bu sayı 150 kadar yuvarlanır eğer biz yanlış gidemez inanıyoruz içinde bulundukları Yüzey suları yaklaşık 320 km2 dir.

adalar büyük ada Kornat olduğunu.Murter, en mülk sahipleri arasında çok sayıda, onu aradım Kurnat, Kurnati Adaları, kendi kendine Kurnatarima, diğer komşular ve genel olarak toplum ve özellikle Kornati Kornati. - Üst Metlina kıyı uzunluğu 66.1 km, 235m yükseklikte; Island alan 32.525.315 m2 dir. Ada 25.2 km uzunluğunda ve 13,6 deniz dearer olduğunu. Hiçbir özelliği ve açıklık Kornati adalar küçük adadan oluşur.

Birçok çiftçi ve emekçileri çağdaş, çok sayıda ve Kurnatari mera ve tarıma elverişli arazi daha sonra yanan geldi gibi. Prosedür, her birkaç yılda bir yenilenir belirtilen sürede belirli bir sıraya göre. Bu olaylar bazen genel olarak, kontrol atlatmış olduğu bilinmesine karşın, mera organize yakıldı. bugün Meraların yanma sonucu Kornati ve Courbet, Skuja, Hamle gibi bazı büyük adalar Jose neredeyse ay manzara.


Drywalls

Kornati el en önemli ve kesinlikle en unutulmaz oluşturulan tüm ürünlerden yani duvar, giydirme oldu. kuru duvarın temel özelliklerinden biri kendisini yönlendirmesi.hepsi çok uzun ada olduğundan, tüm duvarları başka adanın bir tarafında, bir deniz, deniz arasında inşa edilir. Duvar başkasının mera için tam olarak bu yüzden koyun ya da atlayıp olamaz yüksektir. onu yok etmez güç rüzgar alır gibi o kadar geniştir.

Sadece Kornati moloz başka bir artifact Alçıpan aynı dikkat kıpırdanırken. Bu muhafaza yalıtılmış - bir duvarlı zeytin geniş kartonpiyer. Onlar, adalar yüzden fazla yerde bulunan "en beklenmedik" yerlere söyledi. Doğum Šipnata için Knježaka düz platolarda nazik yamaçlarında Njivice, Piškera, Zakan, Lavsa, Suha Punta Stativala, Pinezela Grbe ve üzerinde eyer ve Smokvene Gustac, sarp yamaçlar ve Smokice Skuja.


Milli Park Kornati

Kornati adalar, kara ve suların yaklaşık üçte ikisi, bir kısmı bugün bir milli park. koruma en üst düzeyde tanıtımı onun adaları ile Sarı ve Sita atlanır itibaren, coğrafi jeomorfolojik ve kültürel Kornati adalar ait rağmen. Adalar, 1980 yılında milli park ilan beri., Kornati On özellikle birçok bilimsel çalışmalar, doğal mirası ile ilgili olanlar yapılmaktadır. Bu araştırma adalar, meteorolojik, coğrafi, biyolojik, jeolojik ve diğer özellikleri hakkında çok sayıda ilan ışık getirdi. belki sonsuza kadar - Akdeniz Foku - Karada bugüne kadar 537 bitki türü, bentik alg 226 türler, denizde canlı organizmaların 579 omurgasızlar dahil olmak üzere yaklaşık 850 tür balık, bir kaplumbağa 160 tür ve memelilerin üç tür, biri Listelenen kaybetti.

gibi çok sayıda rağmen, tüm Kornati yeterince araştırılmış olduğunu kabul ediyorsunuz. Bu iddia, sadece bir gerçeği tarafından desteklenmektedir. Bilim adamları incelendi deniz, tüm canlıların sayısı 2500 ve 3000 arasında değiştiği inanıyorum Ayrıca yeterince araştırılmış ve adaların antropolojik miras nitelendirdi.

park, ziyaretçilerine hizmet izleme ve kontrol ziyaretçilerin davranışlarını, bilgilendirici ve alıcı noktaları temel hizmetleri sağlayabilir tesis bulunmaktadır. Ziyaretçiler adalar ve resifler Purara Erkek Purara Volica çevresi hariç, tüm park içinde hareket etmek için izin verilir ve bir özel koruma bölgesi ilan etti.Milli Park "Kornati" ziyaret edenler her zaman saygı duymalı ve aslında takdir dışında, doğal miras, özel mülkiyet olarak korunur tüm Kornati adalar.

Milli Park Kornati alanında sekiz zarif ve iyi işaretlenmiş yürüyüş hangi tamamı ya da en iyi parçalar bazı Kornati görmek için avantajlı puan giden yollar vardır. Bu yollar işaretlenir ve bir ortak ad altında tasarlanmış - Dag zaman Kornati.


Özel Koruma Alanı

Ada Purara Milli Parkı Kornati özel koruma bölgesinin merkezi. Purara ve kayalar Klint (Küçük Purara) ve Volić ve çevrelerindeki uzay üzerine, herhangi bir darbe niteliği korumak için insanlar ve tekneler tutmak yasaktır. Purara Adası ve çevresi deniz ve adalar yaşam çalışmada bilim adamları sürekli denetim altındadır. Purara ve kuşlar ve birçok bitki türlerinin farklı türlerin çok sayıda yaşam üzerine ada çiçeklenme Immortelle ve adaçayı, bu kelebeklerin bulutlar belirdi sırasında özellikle doğal olduğunu.


Tarca Our Lady of Church

ilk etapta adalar sömürgesi şüphesiz alanları Tarca çevresi. Žejkovcima, komşu bir alanda, ve, Neolitik Çağ`dan itibaren balta bulunan her iki alanda birçok Liburnian yığınları ile çevrilidir. Tarca üstünde bir tepe üzerinde inşa edilmiştir, görünüşe göre altıncı. yüzyıl, kimin askeri garnizon güvenli bir navigasyon kanalı Kornati sağlanan kale Tureta. Tureta sadece bir çözüm olmadan yerinde olduğu belli, çünkü yok olmamıştı Adriyatik, o zaman çalışır, bu yüzden insanlar ona taş çare yoktu. Kale ihmal bir devlet artık. inşa edilen tepe, küçük koyları ve alanlar arasındaki alan, ayağında, bu aynı zamanda Santa Maria Kilisesi gibi görünüyor. Bugüne kadar, henüz kilise ya önce ya da kale inşa edilmiş olup onlar aynı anda inşa edilebilir sorusuna cevap teklif değil.

Bu büyük boy (yaklaşık 20x13 m) kilisesi vardı ve bu, yerel müminler yalnızca hizmet inanmak zor çünkü bulunmadı kiliseye hizmet etmek için o kadar büyük yerleşim izleri. Daha Adriyatik Denizi`ne yelken olumlu rüzgarlar bekliyor korunaklı koylar Šipnata, Levrnaka veya Telašćice bulunan denizciler bir sığınak olduğu muhtemeldir.kilise artık yalnızca apsis ve temel bir parçası korunmuş olduğundan. kendi nef içinde geç Ortaçağ Ziyaret Our Lady, Tarca ve called``Our Lady olan bir millet için adanmış kilise inşa edilmiş olarak. Temmuz ayında ilk Pazar alanları ve deniz nimet Allah`ın hizmetidir. gemi Yüzlerce sonra Tarca doğru dalar. teknelerin bu adak alay Hırvatistan`ın en güzel dini olay biridir.