RezerwacjaCalendar

Calendar
Dorośli
18+
Dzieci
12-18
Dzieci
2-12
Dzieci
0-2

Prognoza pogody

16ºVodice  

Humidity81%

WindNNE, 1.55 km/h

 
29.5 V: 22 N: 22
30.5 V: 22 N: 22
31.5 V: 22 N: 22
1.6 V: 21 N: 21

Poll

Czy podoba Ci się nowa strona?

Newsletter

Zapisz się do listy mailingowej e-mail, otrzymywać powiadomienia o aktualizacjach i działania naszej oferty.

Lokalizacja

Villa Estella location
  • Vodice
  • Croatia

Wycieczka na Kornati

Wycieczka na Kornati

W środkowej części chorwackiego Adriatyku, u zbiegu Sibenik i miasto Zadar, jest oddzielny i na wiele sposobów specjalnej grupy wysp Kornati nazwie.

Ze względu na wyjątkowe piękno krajobrazu, geomorfologii ciekawe, linia brzegowa z wcięciami, a szczególnie bogatej bioróżnorodności ekosystemu morskiego w 1980 roku. większą część archipelagu Kornati został uznany za park narodowy.

Dzisiaj Kornati Park Narodowy zajmuje powierzchnię 220 km2 i obejmuje 89 wysp, wysepek i skał o ok. 238 km linii brzegowej. Mimo to stosunkowo duża liczba wysp, kontynentalnej części parku sprawia, że mniej niż 1 / 4 powierzchni całkowitej, podczas gdy reszta jest ekosystem morski.

Kornati są najgęstsze archipelag na Morzu Śródziemnym. Nigdzie nie jest to wielkie morze nie była na tak małej przestrzeni zapchane tak wiele wysp. Ze względu na niejasne określenie kryteriów wokół wyspy w ogóle nie istnieje ogólne porozumienie w sprawie ich liczby. Ale uważamy, że nie pójdzie źle, jeśli liczba ta jest zaokrąglana w górę do 150. Wody powierzchniowe, w których są one zlokalizowane jest około 320 km2.

Największa wyspa w archipelagu jest Kornat.Murter, najliczniej wśród właścicieli nieruchomości, nazwał go Kurnat, Kurnati Islands, na własny Kurnatarima, innych sąsiadów i ogółu społeczeństwa, a przede wszystkim Kornati Kornati. Powierzchnia wyspy jest 32.525.315 m2; litoralu długości 66.1 km i wysokości 235 mln - górna Metlina. Wyspy wynosi 25,2 km i 13,6 morze droższa. Nr specyfikę i odrębność archipelagu Kornati składa się z małych wysp.

Podobnie jak wielu współczesnych wielu rolników i robotników, a Kurnatari na pastwisko i gruntów później przyszedł do spalania. Procedura jest odnawiana co kilka lat, zgodnie z określonego wiersza w określonym czasie. Chociaż wiadomo, że wydarzenia czasami umyka kontroli, w ogóle, pastwiska spłonął zorganizowane. Konsekwencją palenia pastwiska dzisiaj jest niemal księżycowy krajobraz Kornati i Jose niektórych większych wysp, takich jak Courbet, Skuja, lonży.


Drywalls

Spośród wszystkich produktów, które utworzył strony Kornati z najważniejszych i najbardziej pamiętnych z pewnością była ściana, czyli płyty gipsowo-kartonowej. Jedną z podstawowych cech suche ściany się orientację.Ponieważ są wszystkie duże podłużne wyspy, wszystkie ściany są budowane od morza do morza, to znaczy z jednej strony wyspy na drugą. Ściana jest dokładnie tak wysoki, że nie można pominąć owiec lub przenieść się do kogoś innego pastwiska. On jest tak szeroki, jak to ma wiatrowej nie zniszczy.

Jeszcze jeden artefakt gruzu Kornati wzbudza taką samą uwagę jak okładziny ścienne. Są obudowie izolacyjnej - otoczony murem z oliwek szeroki suchej zabudowy. Występują w ponad stu miejscach na archipelagu, że "najbardziej nieoczekiwanych" miejscach. Na stromych zboczach i Smokice Skuja, na siodło i Smokvene Gustac, na łagodnych zboczach Njivice, Piškera, Zakan, Lavsa, Suha Punta Stativala, Pinezela Grbe, a na płaskim płaskowyżów Knježaka do Šipnata.


Park Narodowy Kornati

Część Kornati, około dwóch trzecich ziemi i wody, jest dziś parkiem narodowym. Od wprowadzenia na najwyższym poziomie ochrony, zostały pominięte Yellow i Sity z wyspami, choć geomorfologicznych, geograficzne i kulturowe, należącej do archipelagu Kornati. Od deklaracji wyspy park narodowy w 1980 roku., Na Kornati są prowadzone liczne badania naukowe, szczególnie te odnoszące się do dziedzictwa przyrodniczego. Badania te ujawniły wiele zawiadomień o geologicznych, meteorologicznych, geograficznych, biologicznych i innych właściwości wyspy. Wymienione dotąd 537 gatunków roślin na lądzie, 226 gatunków dennych glony, około 850 gatunków organizmów żywych w morzu, w tym 579 bezkręgowców, 160 gatunków ryb, żółwi i trzech gatunków ssaków, z których jeden - Mediterranean Monk Seal - prawdopodobnie na zawsze utracone.

Mimo tak dużych ilościach, wszyscy zgadzają się, że Kornati niedostatecznie zbadane. Wniosek ten może być obsługiwana tylko przez jeden fakt. Naukowcy uważają, że liczba wszystkich żywych organizmów w morzu, gdy badano, wahały się między 2500 i 3000 Także niedostatecznie zbadane i opisane antropologicznych dziedzictwa wyspy.

W parku znajdują się zakłady, które mogą dostarczyć podstawowe usługi dla zwiedzających, monitoringu i kontroli zachowania gości, informacyjne i otwarci punktów. Goście mogą poruszać się po całym parku, z wyjątkiem obszaru wokół wysp i raf Purara Mężczyzna Purara Volica i ogłoszony strefą ochronną.Goście do Parku Narodowego "Kornati" musi zawsze szanować i doceniam fakt, że wszystkie wyspy Kornati, chyba że są one chronione jako dziedzictwo przyrodnicze, własności prywatnej.

W obszarze Parku Narodowego Kornati, jest osiem eleganckich i dobrze oznakowane szlaki turystyczne prowadzące do punktów widokowych, z których, aby zobaczyć Kornati w całości lub części ich najlepszych kawałków. Te trasy są oznakowane i przeznaczone pod wspólną nazwą - czas Mountain Kornati.


Obszar specjalnej ochrony

Wyspa Purara centrum strefy szczególnej ochrony w Parku Narodowym Kornati. Na Purara i skał Klint (Small Purara) i Volić i przestrzeń wokół nich, nie wolno trzymać ludzi i łodzi w celu zachowania charakteru żadnego wpływu. Purara Island i teren wokół są pod stałym nadzorem naukowców, którzy badają życie w morze i wyspy. Na Purara życia wielu różnych gatunków ptaków i licznych gatunków roślin, a wyspa jest szczególnie malownicze podczas kwitnienia nieśmiertelnika i szałwia, kiedy okazało się, chmury motyli.


Kościół Matki Bożej Tarca

W okolicy pola Tarca bez wątpienia pierwsze miejsce kolonizacji wysp. W Žejkovcima, pole sąsiadujące, znaleziono siekierę z okresu neolitu i oba pola są otoczone przez wiele Liburnian pale. Na wzgórzu nad Tarca został zbudowany, prawdopodobnie w szóstym. wieku, fort Tureta, której garnizon wojskowy, pod warunkiem bezpiecznej żeglugi kanał Kornati. Tureta działa tylko od tego czasu na Adriatyku, które nie zostały zniszczone, prawdopodobnie dlatego, że był na miejscu, bez rozstrzygania, więc ludzie nie uciekają się do niej kamień. Fort jest obecnie w stanie zaniedbania. U stóp wzgórza, na obszarze pomiędzy małe zatoczki i pola, został zbudowany, wydaje się w tym samym czasie, kościół Santa Maria. Do tej pory, dotychczas oferowanych odpowiedzi na pytanie, czy Kościół został zbudowany przed lub twierdza, lub mogą być budowane jednocześnie.

Był to kościół o dużych rozmiarach (ok. 20x13 m) i jest trudno uwierzyć, że służył tylko do lokalnych wierzących, ponieważ ślady osady, która jest tak wielkie, aby służyć Kościołowi nie stwierdzono. Jest bardziej prawdopodobne, że był ostoją żeglarzy, którzy są w osłoniętych zatok Šipnata, Levrnaka lub Telašćice czeka na korzystne wiatry do wypłynięcia na Morze Adriatyckie.Ponieważ Kościół jest obecnie zachowały się jedynie absydy i część fundamentów. W późnym średniowieczu w nawie zbudowano kościół pod wezwaniem Matki Bożej Nawiedzenia, narodu, który jest called``Our Pani Tarca. Jest pierwszą niedzielę lipca na służbę Bogu z błogosławieństwem pól i morza. Setki statków, po czym pędzą ku Tarca. Te wotum procesja statkami, jest jednym z najpiękniejszych wydarzenie religijne w Chorwacji.